Paweł Sadzikowski: „Kwota pozwala na poprawę estetyki stadionu”

Inauguracja sezonu coraz bliżej, tymczasem wielu kibiców Wandy wciąż zastanawia kwestia licencji bezwarunkowej oraz inwestycji w remont stadionu. O te i o kilka innych szczegółów zapytaliśmy Prezesa klubu – Pana Pawła Sadzikowskiego.

kibicewandy.pl: Panie Prezesie, do inauguracji zostały niespełna 3 tygodnie a my wciąż nie mamy licencji „bezwarunkowej”. Co jeszcze stoi na przeszkodzie?
Paweł Sadzikowski: Witam serdecznie , wszystkie sprawy które były do załatwienia aby otrzymać licencje są spełnione wiec na dniach klub powinien otrzymać odpowiedni dokument z Polskiego Związku Motorowego.

kibicewandy.pl: Miasto przeznaczyło milion złotych na modernizację stadionu. Co konkretnie zostanie zmodernizowane?
Paweł Sadzikowski: Miasto przeznaczyło kwotę która tak naprawdę pozwala na poprawę estetyki stadionu, który niestety swoje lata świetności ma już za sobą a obecny właściciel stadionu którym jest KS Wanda przez lata nie inwestował w stadion czego efektem jest stadion, który wygląda tak jak wygląda. Wracając do sedna pytania, ja osobiście chcę aby zostały wyremontowane ciągi komunikacyjne wraz z schodami, nagłośnienie, remont wieżyczki sędziowskiej oraz stworzenie projektu który pozwoli na etapowe budowanie nowego obiektu na 10/12 tys osób.

kibicewandy.pl: Za wszystkim stoi ZIS. Na jakim formalnym etapie jest obecnie modernizacja?
Paweł Sadzikowski: Wszystko idzie drogą formalną więc troszkę to trwa , takie procedury wiec musimy się wszyscy uzbroić w cierpliwość.

kibicewandy.pl: Jaka atmosfera panuje aktualnie w zarządzie? Z czego jesteś zadowolony a co chciałbyś poprawić?
Paweł Sadzikowski: W klubie jest pozytywne oczekiwanie na początek sezonu . Atmosfera jest bardzo dobra .

kibicewandy.pl: Sezon zaczynamy w Pile gdzie od reaktywacji jeszcze nie wygraliśmy. Właściwie w całej historii Wanda w Grodzie Staszica wygrała tylko raz. Przełamiemy wreszcie niemoc?
Paweł Sadzikowski: Wszystko okaże się 13 kwietnia w Pile. Piła to bardzo mocna drużyna więc na pewno będzie bardzo ciężki mecz.

kibicewandy.pl: Faworytem jest Ostrovia ale inne zespoły też na papierze mają mocne, wyrównane teamy. Jak zapatrujesz się na tegoroczny rozkład sił?
Paweł Sadzikowski: Już kiedyś powiedziałem, że nie typuję wyników przed sezonem . Wszystko zweryfikuje tor i sezon.

kibicewandy.pl: Czy w kwestii promocji żużla w naszym mieście, możemy spodziewać się jakiegoś progresu?
Paweł Sadzikowski: Będziemy się starać jeszcze bardziej niż w latach ubiegłych aby promocja klubu się rozwijała i polepszała.

kibicewandy.pl: Na koniec – powiedz nam kibicom coś od siebie.
Paweł Sadzikowski: Pozdrawiam was bardzo serdecznie i mam nadzieje ze zobaczymy się na stadionie i razem będziemy świętować zwycięstwa.