Relacja z spotkania kibiców

W niedzielę 12 lutego na hali KS Wanda odbyło się otwarte spotkanie kibiców naszej drużyny. Jego przewodnim tematem było zapoznanie się z inicjatywą stworzenia wspólnego i otwartego dla wszystkich kibiców naszego klubu stowarzyszenia, na wzór innych, podobnych, działających przy żużlowych czy piłkarskich klubach sportowych.

Główną ideą utworzenia takiego stowarzyszenia miałaby być integracja wszystkich kibiców naszego klubu, którzy w dowolny sposób chcieliby wesprzeć rozwój krakowskiego speedwaya. Do stowarzyszenia mógłby wstąpić każdy sympatyk naszej żużlowej drużyny. Taka forma wspólnej organizacji wydaje się być jedyną słuszną, gdyż jak zostało to na spotkaniu powiedziane: „każdy kibic naszej drużyny niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego oraz od tego czy przychodzi na żużel z rodziną i ogląda zawody rekreacyjnie, czy chce wyrazić swoje emocje poprzez doping – ma równe prawo wspólnie dyskutować i decydować w sprawach istotnych dla naszej stadionowej społeczności. Nie ma kibiców gorszych czy lepszych, wszyscy mamy szaliki w tych samych barwach i winni jesteśmy sobie za to wzajemny szacunek i lojalność a każdy z nas powinien liczyć się ze zdaniem każdego kolegi i koleżanki po szalu”.

Stowarzyszenie w swojej istocie miałoby aktywnie zająć się m.in. takimi przedsięwzięciami jak: gotowość wsparcia i pomocy naszemu cały czas rozwijającemu się klubowi żużlowemu, promocja speedwaya w naszym mieście, wsparcie grupy osób angażującej się w organizację opraw i dopingu na meczach, organizacja transportu dla kibiców na mecze wyjazdowe oraz wszelkie inne inicjatywy leżące w szeroko pojętym interesie naszego wspólnego środowiska. Głęboko wierzymy, że inicjatywa ta otworzy przed kibicami Wandy nowe możliwości a Stowarzyszenie będzie swego rodzaju „12′ zawodnikiem” dla naszej żużlowej drużyny posługując się terminologią piłkarską.

Spotkanie założycielskie odbędzie się w niedzielę, 4 marca 2012. Szczegóły niebawem na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy każdego kibica który chciałby zaangażować się w to wspólne przedsięwzięcie.

1 thought on “Relacja z spotkania kibiców

  1. Pingback: Stowarzyszenie Kibiców – spotkanie założycielskie | kibicewandy.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.