Vaclav Milik Mistrzem Czech!

W sobotnie popołudnie na torze w Mseno odbył się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Czech. Zawody  nie przyniosły ostatecznego rozstrzygnięcia w formie zasadniczej, więc o ostatecznym rezultacie zadecydował bieg dodatkowy, w którym Vaclav Milik pokonał Lukasa Drymla i nieoczekiwanie został mistrzem swojego kraju. Gratulujemy!

Po fazie zasadniczej sobotniego turnieju, jedynym niepokonanym zawodnikiem był właśnie Vaclav Milik. Młody Czech pokazał na co go stać już w pierwszym turnieju finałowym, który rozegrano 8 maja. Wówczas zajął wysokie czwarte miejsce z dorobkiem 11 punktów. Dzięki tak skutecznej jeździe na torze w Mseno oraz wpadkach jego największych rywali, Milk zdołał wywalczyć mistrzowski tytuł.

Wyścig dodatkowy w Mseno musiał również decydować o tym, który z zawodników zajmie trzecie miejsce w zawodach. Ostatecznie Josef Franc okazał się w nim lepszy od Tomasa Suchanka.

Lider klasyfikacji mistrzostw po pierwszym turnieju – Matej Kus, w sobotę wywalczył „tylko” 10 punktów, przez co całe mistrzostwa zakończył na najniższym stopniu podium. Zmagania w czeskim Mseno z pewnością byłyby o wiele emocjonujące, gdyby udział w nich wziął vice-lider klasyfikacji po pierwszym turnieju – Ales Dryml. Obrońca mistrzowskiej korony, niestety nadal odczuwa skutki upadku w finałowym meczuczeskiej Extraligi, przez co tegoroczne mistrzostwa zakończył dopiero na ósmej pozycji.